Future of Meeting: Refining event experience

Magisterský projekt Kristýny Slezákové, designérky působící v pařížském studiu, studentky Interactive Design Institute, University of Hertfrodshire.

 

ÚVODEM

  • Kdo je Kristýna? 
  • Co je záměrem projektu?
  • Jaká je vaše role v projektu?

Odpovědi na Vaše první otázky v 1 MINUTĚ.

 

Více detailů o autorce najdete zde.

Motivace 

Mapa průzkumu

Naplánovat úspěšný meeting, festival či neformální setkání už dávno neznamená jen zarezervovat místnost, naskládat do ní židle a objednat raut. Organizátoři hledají unikátní místa a zážitky pro své hosty, tak aby si vybojovali loajalitu či nespočet lajků na sociálních mediích. 

Záměrem projektu je vytvoření unikátní atmosféry, která se dokáže přizpůsobit požadavkům zákazníka a události. Atmosféra místa se samozřejmně nedá definovat pouze dobrou dispozicí a pěknými dekoracemi, nicméně promyšlený design může fungovat jako pódium pro perfektní show.

 

Spolupráce?

Z mé perspektivy se jedná o čistě akademický projekt, ve kterém by měl být prostor pro experimentování a velkolepé myšlenky.

Práce zahrne tyto fáze:

  • průzkum trhu
  • concept design
  • design development
  • finální prezentace a dokumentace

Výsledkem výzkumu by měl být komerčně zaměřený interiér, který by se dal definovat jako multifunkční event hub.

Vaše perspektiva může být různá. V závislosti na vašich možnostech a zájmu se můžeme setkat pouze jednou, vy mi poskytnete architektonický plán a krátký rozhovor o osudu stavby a po dokončení projektu si převezmete finální dokumentaci nebo můžete svými názory a poznámkami přispívat do každé fáze projektu, tak abychom společně vybudovali funkční produkt.

 

Více informací o projektu?

První kroky v průzkumu a budování konceptu práce.

příležitosti K SETkání

Multifunkční prostory mají potenciál hostit různorodou klientelu a události, od privátních volnočasových aktivit, přes organizované veřejné události až po korporátní meetingy. Vhodné vybavení a zónování může zajistit plné vytížení prostoru.

Klíčové elementy

V rámci předběžného průzkumu (literatura a případové studie) jsme identifikovala sedm klíčových prvků, které ovlivňují užitnost prostoru a spokojenost a naládu hostů. Tyto elementy budou použity jako odrazový můstek pro tvorbu koncept designu.

 

Mnohostanné řešení

V první fázy projektu byl navržen koncept pro funkční prostory hotelových zařízení s pracovní názvem: Ceiling Grid (Stropní Mříž). Tato multifunkční síť by se měla stát podporou posuvných stěn a řady závěsných elementů, zároveň světelným zdrojem a místem pro příležitostnou projekci. 

Toto řešení není finalní, jedná se pouze o jeden z návrhů, který byl vyvinut v závislosti na čtyřech připadových studiích rekonstrukce luxusních evropských hotelů. V další fázi projektu se budu věnovat řešení na míru pro vybranou lokalitu. 

Stropní mříž  (prosvětlené profily k uchycení závěsných elementů) a  stropní projekce .

Stropní mříž (prosvětlené profily k uchycení závěsných elementů) a stropní projekce.

Skleněné posuvné rozdělovací panely  v různých dokončeních: Projekce - Interaktivní sklo - Zatemňovací sklo - Popisovatelné sklo

Skleněné posuvné rozdělovací panely v různých dokončeních: Projekce - Interaktivní sklo - Zatemňovací sklo - Popisovatelné sklo

Zelené "lustry" se světelným zdrojem, polohovatelné vertikálně i horizontálně.

UŽITÍ KONCEPTU, PŘÍKLAD 1: Konference

(ke studiu bylo využito pudorysu funkčních prostor pražského hotelu Design Hotel Josef Prague).

UŽITÍ KONCEPTU, PŘÍKLAD 2: Svatba